Wisława Szymborska - opinie o poetce - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Wisława Szymborska. Nie tylko poetka, lecz także filozof i mędrzec. Często w jednym jej zdaniu odnajduję coś, o czym myślę pół życia. Czytam i dziękuję, że dane są mi te zdania, klucze otwierające tyle pozamykanych drzwi - Magda Umer w 3. numerze „Zwierciadła” z marca 2007 roku.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Nagrobek - analiza i interpretacja
2  Sto pociech - analiza i interpretacja
3  Cebula - analiza i interpretacjaKomentarze: Wisława Szymborska - opinie o poetce

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2012-02-05 14:43:38

Czytając nie myślimy, w zadumie doszukując się geniuszu przyjmując cudze za własne skrzętnie ukrywamy prawdę a rzecvzywistość to kłamstwo obłuda i pogoń za mamoną. (hi-hot historii)


2012-02-05 12:19:55

Prawica polska znowu będzie miała orzech do gryzienia. Zmarła wielka poetka Wisława Szymborska. Ciekaw jestem, czy“Oni” będą się klaskać znowu, że Bóg zabrał następną nienawidzoną osobę przez nich do nieba? Strasznie się cieszyli, że Jacek Kuroń umarł. Oklaskiwali i dziękowali Panu Bogu, że profesor Bronisław Gieremek zginął w wypadku samochodowym. Na jego pogrzebie przynieśli transparenty z takim właśnie hasłem. Byli zadowoleni, że abp Józef Życimski nie żyje. Jakie wrzawy i szum robili na temat możliwości pochowania innego noblisty – Czesława Miłosza – na Wawelu. Ciekawe, czy ta prawica polska ma chociaż jaką szanowaną osobę w Polsce? Dlaczego mają takie nienawiści do osób inaczej myślących niż oni? To chyba jakaś choroba psychiczna głęboko zakotwiczona w głowie. Niby to oni wszyscy bardzo głęboko wierzący a jednak nie mogą zdobyć maleńkiego gestu by przebaczyć a nie mówię o wybaczeniu komukolwiek. Szukają zawsze jakiego słowa powiedzianego przez innych w dawnych, zapomnianych czasach. Traktują ludzi trochę inaczej myślących jak wrogów z myślą jak nie jest z nami, to znaczy przeciwko nam. To hasło słyszałem dawno od ukochanych przywódców narodu za czasu głębokiego socjalizmu. Przeżyłem ten system. Znam i pamiętam ten smak. Nie chcę by to się powtórzyło, ale widać niektórzy marzą by te czasy powróciły. Obłęd!


2012-02-03 20:55:34

tow.wislawa to betonowy komuch wielbiciel stalina i lenina tj najwiekszych bandziorow na swi ecie,smiertelny wrog Polakow, nar.zydow.jej "slawa" zrobiona przez innych zydow.o zmarlych tez trzeba pisac prawde nawet jesli jest straszna.to dla dobra nowych pokolen.


2011-09-26 12:42:41

To jest kpina, żeby w "wolnej " Polsce, ta swina byla dostepna w podrecznikach, czlowiek kroy jawnie popiera stalinizm i leninizm, pisze wiersze ku czci tych czerwonych zabojcow...ba ma krew na rekach... na dodatek zostaje odznaczona Orderem odrodzenia polski i krzyzem kawalerskim, to jest skandal, niech dzieci dowiedza sie prawdy o tej swini !!!


2011-03-18 20:15:11

Bez względu na ocenę postawy Pani Wisławy w okresie wczesnego PRL, nie bacząc na t.zw. "paradoks Szymborskiej", o którym pisze ola, mimo, że poezja Pani Szymborskiej jest dla mnie przede wszystkim smutną poezją o przemijaniu - Ona jedna potrafi wyrazić niewyrażalne, wypowiedzieć niewypowiedziane (żeby nie powiedzieć wymówić niewymowne;). Nikt nie potrafi tak ubrać w słowa myśli zwykłego człowieka, takiego jak ja. Właśnie dlatego, mimo przeciętnej wrażliwości na poezję, Panią Wisławę uwielbiam. Zainteresowanych zapraszam na blog http://bluefireorangeice.blog.onet.pl/ , który pozwalam sobie uświetniać Jej wspaniałą poezją.
Streszczenia książek
Tagi: